Unit Conditions
| Battery Health | N/A |
| used Duration | N/A |
| Scratches | No Scratches |
| Box | With Box |
| dents | No Dents |
| sim Variant | Dual SIM |
| Accessories With Device | N/A |
OPPO Reno8 5G 8/256GBPre-owned
black| Global| 256GB
৳23999 Tk
The OPPO Reno8 5G offers a 6.43" AMOLED display, Dimensity 1300 chipset, 50MP triple rear cameras, 32MP selfie, and a 4500mAh battery with 80W fast charging. It supports 5G, runs Android 12, and features a sleek design
Status :
Stock Available
Warranty :
7 days replacement guaranty 6 month service warranty
256GB
8GB
Region:Global
specifications
| Display Size | 6.43 inches |
| Display Type | AMOLED, 90Hz refresh rate, HDR10+, peak brightness of 800 nits |
| Display Resolution | 1080 x 2400 pixels, 20:9 aspect ratio, ~409 ppi density |
| Dimensions | 160.6 x 73.4 x 7.7 mm |
| Weight | 179 grams |
| SIM | Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) |
| OS | Android 12 with ColorOS 12.1 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 1300 (6 nm) |
| Network | GSM / CDMA / HSPA / LTE / 5G |
| Memory | 8GB RAM, 256GB internal storage (no expandable memory) |
| Main Camera |
Triple: 50MP (wide, f/1.8, PDAF), 2MP (macro, f/2.4), 2MP (depth, f/2.4); Video: 4K@30fps
|
| Selfie Camera |
32MP (wide, f/2.4); Video: 1080p@30fps
|
| Sensors | Fingerprint (under display), accelerometer, gyro, proximity, compass |
| Battery Info | Li-Po 4500mAh, non-removable; 80W SuperVOOC fast charging |
| Other Features / Info | Corning Gorilla Glass 5, NFC, Bluetooth 5.3, USB Type-C, no 3.5mm headphone jack |



